esmaspäev, 6. oktoober 2008

Muudatusi meteomatkas

Täiendatud kl 18!
Seoses huviliste tagasisidega ja matka parema organiseerimise huvides toimus olulisi ümberkorraldusi. Esitan muudetud matkakava, mis on kehtiv ja ilmselt enam ei muutu (v. a. kui Ain Kallis järsku plaane ei muuda, kuna see on temaga ka seotud. Hetkel pole põhjust arvata, et talle ei sobi vms).
Matk toimub 24.-26. oktoobril. Põhiprogramm on 24. ja 25. oktoobril.
Mida see matk endast kujutab ja mis hakkab toimuma? Seal võivad kõik osaleda, st see on avatud üritus.
1. päev - kohalejõudmine ja tutvumine, Vapramäe matkaraja läbimine, külalisesineja (EMHIst või TÜ-st), matk lähipiirkonnas, pilvede tutvustus I, looduse tutvustus, niiskusemõõtmised metsas ja avamaastikul, katsed tuulelohega, fenoloogia või baromeetrilise astme määramine(?), kui ilm lubab, siis väikese teleskoobiga tähistaeva tutvustus (õhtul või öösel);
2. päev - matk jätkub, Tõravere külastus (ilmamuuseumi, observatooriumi jmt külastus), pilvede tutvustus II, veel ehk mõni huvitav eksperiment seoses ilmaga (näit. sademete pH mõõtmine), huvitavat infot ja seente tutvustus.Matk on plaanitud nii, et programm ei oleks väsitav ega liiga tihe.Üritust toetab Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering, kes on nõus meid matkal toidu, taldrikute jmt varustama, kuid mitte telkidega, sest osavõtjad võtavad need ise kaasa. Külm ilm pole ka probleem, sest alati on võimalik võtta 2 õhukest magamiskotti ja need üksteise sisse panna, kui korralikku paksu magamiskotti pole). Ööbimisega veel, et ilmselt saame ühe öö vajadusel Laguja koolimajas ööbida, teise öö ehk kuskil RMK metsamajakeses, aga see on mõeldud ikka selleks, kui näit. sajab või üldse ei taha väljas ööbida. Muidu on ikka telkidega matl mõeldud. Lisaks toetab veel GLOBE, kes varustab meid vastavate instrumentidega.
3. päev – kokkuvõte, järelduste tegemine, tagasiside ja lõpetamine. Arutlus: kas ja mida võiks veel teha?
Matk algab 24. oktoobri pärastlõunast. Kes tulevad laupäeval, siis oleme arvestanud, et tulek võtab aega ja enne kl 12 põhiüritusi ei toimu, seega saavad nn hilinejadki võimaluse.
Programmiga on nii arvestatud, et kui ei ole võimalik osaleda mõlemal päeval, siis võivad huvilised vabalt valida endale sobivam päev – kas reede (24.10.) või laupäev (25.10), kolmandal päeval on kokkuvõte, kui on huvi, siis miks mitte tulla ka selleks.
Kui inimesi tuleb palju, siis toimub gruppideks jagamine (10-15 inimest grupis). Tõraveres oleme arvestanud vähemalt 2-3 tunniga. Tõravere külastust juhib klimatoloog Ain Kallis (hetkel on aeg talle sobiv).
Plaanis on veel lõkkeõhtud ja diskussioonid, eriti esimesel õhtul.
Ilmselt valmib nädal enne matka vastav kodulehekülg Internetis, kust saab samuti lisainfot ja ka registreeruda. Kodulehel antakse infot ka, kuidas teisel päeval tulijatel toimida (ilmselt on vaja peale registreerumise lisada valik, kas tullakse esimesel, teisel või kolmandal päeval ja kirjutame, kuhu on vaja tulla).
Täpsustusi, kuna on küsimusi tulnud:
Bussiga saab peaaegu otse matkaraja algusele. Selleks on vaja kasutada liine: Tartu-Tallinn ja Tartu-Elva. Vabandan, et ei ole kaarti saanud veel täpselt üles panna, sest siiani on täpne planeerimine veel olnud. Tõravere jääb Tartus 21 km edelasse, Vapramäe raja algus on umbes 1-2 km Tõraverest veel edelas ja jääb otse mnt äärde nagu Tõraveregi. Elva liiniga peaks saama otse rajani. Plaan on hetkel muidu selline, et minnakse koos Tartu bussijaamast, kes esimesel päeval kohe osalevad. Kes tulevad hiljem, saavad samuti otse Tartu-Elva liiniga, kuid siis tuleme vastu. Matkaliste kokkusaamine on 24. okt umbes kl 14 Tartu bussijaamas, et hommikused tegemised saaksid tehtud (või kl 15 matkaraja alguses) ja laup umbes kl 12, samuti ilmselt matkaraja alguses. Sellest bussiliinist: http://www.bussireisid.ee/index.html?timm=1223305284 (täpset aadressit kahjuks panna ei saa, info vaatamiseks kirjutada ülevale vasakule lähteks Tartu ja sihtkohaks Elva).

Kommentaare ei ole: