Uuendatud : 26.11.2021 kl 21:03
Lumekaart 23.11.2021. hommiku seisuga
Õie Bugiene foto Haapsalust 22.11.2021 ennelõunal.
Selline pilt avanes üsna paljudes kohtades põhja-, loode- ja ka idamaakondades.
Tuleb talvise näoga nädal.
Esmaspäeval (22.11.) jõudis merelt arenevaid rünksajupilvi, mis tõid mitmele poole lund ja lörtsi. Mõnes kohas sadas maha enam kui 5cm lumekiht!
Tuul oli ööpäevaringselt vaikne ja õhutemperatuur enamasti miinuspoolel.
Teisipäeval (23.11.) jõuab loodest madalrõhkkond Eesti kohale. Jõuab see Läänemere põhjaosa kohalt üle eesti kagusse-itta.
Hilisõhtul - öö esimeses pooles jõuab saartele ja looderannikule lörtsisadu, mis liigub edasi ida suunas. Hommikuks läheb sadu lääne pool vesisemaks.
Esiti tugevneb öösel edela- ja lõunatuul puhanguti 19 m/s, seejärel öösel pöördub saartest alates tasapisi loodesse, kuid püsib tugevana.
Päeval laussadu eemaldub (läänes vesine,idas lumine) ning keerise järel on veel kohatisi sajuhooge.
Õhutemperatuur on öösel enne saju jõudmist laialdaselt miinuspoolel, saju jõudmisel aegamisi tõuseb. Hommikuks on Lääne-Eestis valdavaks plusskraadid, ida pool jääb veel kergelt miinusesse.
Temperatuuri kõikumine põhjustab mitmel pool teepinnal jäidet, mistõttu tasub olla eriti ettevaatlik.
Kolmapäeval (24.11.) jõuab madalrõhkkonnale täiendust põhja poolt. Selle niiskus jõuab enamasti põhja- ja idamaakondadesse. sajab hooti, lund ja lörtsi.
Tugev läänekaaretuul nõrgeneb päeva peale.
Öösel on mandril 0...-5°C, saartel kraad-kolm üle nulli Päev tuleb üle maa +2...+8°C vahel.
Neljapäeval (25.11.) on tulemas juba järgmine madalrõhkkond ühes vihma-, mandril ka lörtsisajuga.
Sadu on tugevam ja laialdasem päevasel ajal, kuid sajuhooge on laiguti ka öösel(peamiselt Lääne- ja Põhja-Eesti rannikualadel).
Lõunakaaretuul tugevneb taas sisemaal puhanguti 12, rannikul ja saartel 18 m/s.
Öö on laialdaselt miinuspoolel, hommikuks tõuseb ja päev on sarnaselt eelmisega +2...+8°C vahel.
Reedel (26.11.) toob loodest üle liikuv madalrõhulohk taas ilmamuutuse külmenemise suunas.
Öösel sajab tihedat vihma, päeva peale läheb sadu lumisemaks ning on ikka nii mõneski kohas tihe.
Tuul pöördub külma loodesse ja algab külma sissetung.
Öösel on sooja 1...5°C, päeva jooksul langeb kõikjal alla 0°C.
Nädalavahetus (27 ja 28.11.) hoiab talvist ilmamustrit.
Lõunast läheneb madalrõhkkond, mille põhjaservas pöördun õhuvool põhja-kirdesse ning lisandub külma.
Sajuhooge on mõlemal päeval ning üldjuhul lumena, vaid kitsal rannikuribal võib tulla ka lörtsi.
Suuremat sadu on oodata pühapäeval, kui meieni jõuab lõunast madalrõhkkond ühes rohke lume ja tuulega. See toob kaasa tuisu ja tormi, keerulised teeolud.
Tuul pöördub koos õhuvoolu suunamuutusega kirdesse-põhja, puhangud ulatuvad laupäeval rannikul 16 m/s, õhtul tugevneb ja pühapäeva öö toob 22 m/s puhanguid ja tuisu.
Õhutemperatuur on laupäeval põhja pool alla 0, lõunas 0 või kraad-paar üle.
Pühapäevaks langeb kõikjal miinuspoolele.
Kes veel talverehve pole alla pannud, oleks viimane aeg seda teha, sest ka edaspidi jätkub vaheldusrikas, kuid külmenemise trendiga muutlik ilm. Sajab aina enam lund ja olud muutuvad keerulisteks ja talvisteks.
Haapsalu kant ilmselt saabki homme taas enim lund ja samas Ida-Eesti jääb vist üldse sajuta.
VastaKustutaKes julgeb öelda, et nüüd jääbki talv kestma?
VastaKustutaStatistik siin:
VastaKustutaSee võib jääda pidama aga kindlam oleks kuu aja pärast. Aga üllatus see poleks kui juba nüüd jääks pidama. Lähiaja talvedest peaks see tulema midagi vahepealset 2017/18 ja 2010/11 talvedest.
Lisan ise veel ,et ka 2017 tundus juba esimese hooga talv algavat aga siis läks mõneks ajaks veel soojaks ja ei imesta kui ka nii seekord. Näiteks detsembri alguses soe kuni umbes jõuludeni ja alles siis 2011 stiilis jaanuar, veebruar.
VastaKustutaPõmm 2017, sadas veel kogu detsemnri ja ka veel jaanuari esimeses pooles Vihma.Edasi läks taspisi talvisemaks.
VastaKustuta2017 oli väga soe detsember
VastaKustutaAsjalikule mee siludusele:
VastaKustutaJah. Talvine detsember oli viimati 2012. Seega päris ammu juba.
Talv on siis ja niikaua kui läänetsüklonid "suvatsevad"hoo maha võtta. Aga suvalisel päeval laguneb kõik lõplikult koost. Eelmine hooaeg oli hea näide.
VastaKustutaMiks? Sest Arkitika kohal peaks aina formeeruma kõrgrõhkkondi, mis lõunasse liiguvad. Aga see piirkond on jõuetu nagu miinus kahe aastane tita...
Harjumaal 2-3cm lumi maas juba. Sellist novembrit pole küll kaua näinud, kahju, et nüüd lähiajal ära sulatab.
VastaKustutaKiili vallas päike paistab ja 4 cm lund. Ilus vaatepilt. :)
VastaKustutaVarjulistes kohtades on lumi jahutaoline ehk sulamist pole. Eks ka külmunud pinnas aitab lund säästa.
9 kuud tagasi oli palju lund maas. Nii näis. Ööl vastu 21-st veebruari hakkas pihta. Juba 25. veebruari päeva jooksul oli lumikate vaid osaline.
VastaKustutaMäletan, oli küll. On meeles see, et 23. veebruaril ehk täpselt 9 kuud tagasi sadas ohtralt jäätuvat vihma. Ja mõningase Sahara tolmuga koos.
VastaKustutaStatistik siin
VastaKustutaOlen seekord täiega päri Rootsi ilmateenistuse talveprognoosiga.
Hea visuaalne ülevaade svt.se/väder
See jubelibe päev oli jah 23. veebruar. Kuid see väga lühiajaline, kuid mitteliigeldav külmenemine saartele ja läänemaakondadesse ei ulatunud.
VastaKustutaTalv... hm.
VastaKustutaNeljapäev ehk 25. november on ilma poolest pigem nagu 25. märts. Öösel külmetab -3-ni ja päeval sulatab lausa +6-ni.
VastaKustutaTundub, et reedest alates tuleb muutust ja jääb püsivalt miinuspoolele.
VastaKustutaPole paha, mul ongi reedel rehvivahetus. Tagumine aeg ka.
VastaKustutaEga see külm pikalt kesta. Pakun, et hiljemat 5. detsembril on ulatuslik sula tagasi.
VastaKustutaOotaks Statistiku väikest repliiki ka siia vahele kinnitamaks või ümberlükkamaks meie arvamusi :)
VastaKustutaKeegi meist pole Nostrodamus,.. Hetkeseis ei oota ulatuslikku sula.
VastaKustutaStatistik siin. Jah tundub ,et talv algab aga pehmepoolselt. Sulalund saab aga kui teda maas juba rohkem kui 10cm (näiteks esmaspäevaks) siis ära sulada eijõua nagu see lumi nüüd eilse ja tänasega läks. Saame ehk juba järgmine nädal ka seda mereefekti lund.
VastaKustutaMis lumesse puutub, siis olekski kasulik, kui see sajaks sellise märja ja kokkuhakkavana. Tõsi, vaja on päris spetsiifilist temperatuuri, nii umbes null kuni paar kümnendikku üle. Kui sellest veel külm ka seepeale "üle käib", siis püsib selline lumi paremini kui kohev lumi. Kohevat lund saab muidugi ka sulaga ja järgneva külmaga "karastada".
VastaKustutaPalun ei mitte mingil juhul sulalund. Eriti kui veel pärast külmaga see jäiseks kõntsaks läheb. Sooviks ikka mõnusat kohevat lund nagu tänavu veebruaris oli. Matkata kah lihtsam ja jalatsid kestavad kauem.
VastaKustuta"Mart sulatab ja Kadri külmetab" ei pidanud seekord paika.
VastaKustutaJah aga ma olen ka kuulnud varianti ,et kui Mart soe ja Kadri soe siis Andresepäev külm ja nii jääbki.
VastaKustutaOleneb kui külm on külm. Praegu tundub, et see "suur talv" tuleb laias laastus -4 ja 0 vaheliste kraadidega.
VastaKustutaKeegi ei räägi nagu suurest talvest. Normaalsest ilmast praeguse aja kohta lihtsalt.
VastaKustuta25cm lund uue nädala lõpuks tundub reaalsus. Ilusat saabivat adventi!
VastaKustutaIlusat adventi jah. Eks see näha ole. Et lumi püsima jääks, peab seda umbes 70-80 senti vähemalt maas olema... Kusjuures sellist tihedat ja sulaveega küllastunut...
VastaKustutaSee 25 cm tuleb ikka Lõuna-, Kagu- ja Ida-Eestis. Loode-Eestis vaevalt midagi eriti tuleb, sest see mainitav mereefekti sajuala peaks jääma rannikust üsna kaugele merele, ulatudes ehk nt Viimsi ja Pakri poolsaarte tippudeni.
VastaKustutaMiks ma lumejaotust sedasi pakun ennustavat, on selles, et see esmaspäevane tsüklon - pange tähele: Tekib Poolas. Ja seda tüüpi tsüklonid lähevad alati Eesti kagupiiri tagant Venemaale, mis tähendab, et Loode-Eesti jääb olulise sajuta.
Ja see +2 kraadi sula, mida Ilmateenistus Lõuna-Eestisse lubab esmaspäevaks - võin käsi südamel öelda, et jääb ka seal alla nullkraadi. :)
Ja tundub et see pühapäevane lumesadu samuti Loode-Eestini ei ulatu.
VastaKustutaSellega ma küll ei saa nõus olla, et Poolast tulevad tsüklonid täpselt ühes suunas liiguvad. On liikunud igale poole mujalegi. Kas neid tsükloneid vähe piki merd põhja suunas on liikunud. VAstassuunas ka. Mis jääb merest lõuna poole - ikka Poola. Nojah, Saksamaa ka.
VastaKustutaNeed juhtumid on erandlikud, kui mujale peale mu mainitu liiguvad.
VastaKustutaTäpsustan seda, miks mereefekti lumi seekord põhjarannikule ei jõua - üldiselt öeldes on prognoositav tuul (idakirre) täpselt piki Soome lahte; kitsamalt öeldes tuleb seetõttu mõjule nn maabriis, mistõttu Eesti põhjarannikul on tuul idast-kagust ja Soome poolel kirdest-põhjakirdest.
VastaKustutaNeed kaks tuulevälja saavad lahe keskteljel kokku ja tekib kitsas, ent tugev sajuala, mis ulatub kuni Rootsini välja, samas jättes Eesti ja Soome ranniku täiesti puutumata.
Kõige teravamalt tuleb kogu see mainitud olukord esile esmaspäeva (29.11) öötundidel.
Ilmateenistuse radarilt saab see olema rohelise pika "ussina" piki lahe kesktelge.
No ei ole erandlikud, no midagi pole teha. Aga vahel on usk tugev asi...
VastaKustutaBriis on sooja aastaaja nähtus, pragu pole sellega miskit peale hakata.
VastaKustutaRääkides lõuna- või kagutsüklonitest, siis 23.11.08 ja 02.04.18 on head näited tsükloni liikumisest selliselt, et loode eesti sai ohtralt lund.
VastaKustutaVõi 25.03.2008.
VastaKustutaKord-paar iga 10 aasta tagant...Sooviks ikka tihemini selliseid tsükloneid. :)
VastaKustuta@ 27. november 2021 10:14
VastaKustutaPole soojal aastaajalgi sellega midagi peale hakand. Aga tuleb ka külmal aastaajal briisi. Tuleb tuulevaikne külm öö ja kui Soome laht lahti veel, siis on põhjarannikul tihti lõunatuul olnud.
Vihjates oma 26. november 2021 18:50 kommentaarile, siis Ilmateenistus juba alandabki pakutavaid kraade Lõuna-Eesti kohta. Nüüd näitab nende prognoos 0 kraadi ja seda Lõuna-Eesti asemel Kagu-Eestisse. Nende enda mudel samas näitab esmaspäevaks -4...-5 kraadi.
VastaKustutaNiiet nad ei usalda oma enda mudelitki enam vist.
GFS 12Z uuendus näitab Lõuna-Eestisse tulevaks nädalavahetuseks 50...65 cm lund.
VastaKustutaOleks tore, kui sihuke lumi tuleks. Aga neid lõuna poolt tulevaid tsükloneid liigub põhja või loode suunas ju väga sageli. Need eespoolsed näited lihtsalt on mneeles kui väga sajused näited...
VastaKustuta
VastaKustutaToon siinkohal ühe näite ühest suvalisest kunagisest ilmaprognoosist. Tasub meelde tuletada ka geograafiat...
Kui põhja pool olukord rahuneb, ilmub silmapiirile uus tegija. Ega siis ainult ookean sooja säilita, ka Vahemeri on novembri kohta tavatult soe ja alles hiljuti kuu algul ise kogetud 25 –kraadine vesi on juba pikemat aega elus hoidnud tsükloni, mis praegu keskmega Genua lahe kohal. Nii pea, kui Läänemeremail rahuneb, tekib uus ja kiiresti süvenev tsüklon tõenäoliselt Alzeeria või Tuneesia rannavete kohal ja võtab suuna Euroopale. Tohutult vett ja tuulevilet saab esmaspäeval- teisipäeval kõige rohkem ilmselt Itaalia, siis aga suundub tsüklon Kesk-Euroopasse ja nädala teises pooles riivab korraks Läänemerd ja seejärel suundub hoopis Põhjamerele. Kuna sellise käigu juures saabub meile soe õhk Vahemere idaosast, tõenäoliselt lund oodata pole. Küll võib lund aga tulla mujal Euroopas ja kohalikke ilmaolusid tuleks silmas pidada.
Statistik siin: Selline tunne ,et mõni ei taha lund tulevat või loodab siiani mingile imele ,et lumi vihmana tuleks. Oma viga kui praeguseks talverehvid all pole ja lumelabidas ukse kõrval ei oota.
VastaKustutaPaistab et Põhja-Eesti saab alles esmaspäeval paar cm lund.
VastaKustutaTahaks lund ikka. Ja olgu siis üle mitme-setme aasta ka talv läbi maas! Et saaks rääkida üldse talvest kui sellisest.
VastaKustutaHuvitav jah, et "loodus tühja kohta ei salli" sademete osas üldse ei kehti. Sajab seal kui niigi ülearu on tulnud/tulemas.
VastaKustutaMa ei imesta üldse, kui uuel nädalal on mõne päevaga Lõuna-Eestis ja Peipsi äärsetes maakondades lund samapalju kui 2010 talve kestel kokku tuli (70 cm) ning näiteks Läänemaa ja Harjumaa lääneosa peavad leppima vaid tuulega.
Ilmateenistuse prognoosid tänase ja esmaspäeva kohta pole ka täpsed.
Nt esmaspäev "Pilves ilm. Sajab lund, Kagu-Eestis ka lörtsi." Õigem on "Pilves ilm. Sajab lund, Kagu-Eestis on sadu tugev."
@ 27. november 2021 21:37
VastaKustutaEi saa sedagi:
https://wetterzentrale.de/maps/ICOOPSC18_48_18.png
Lume asemel tuleb tuult palju. Vähemalt mingigi kompensatsioon.
Järgmine pakkumine on selline, et 2. detsembri tsüklon lumeuputab samuti Lõuna-Eestit, jättes põhja- ja loodeosa sajuta.
VastaKustutaEks nädala pärast mäha ole, kuidas oli. Selge on, et Eesti lähiümruses on tugevaid ja just lumesadusid oodata, kas need ka Eestisse ja kui suures osas jõuavad, see ennustus varieerub üsna tugevasti.
VastaKustutaVäga mõnusalt talvine juba! Nüüd aasta küsimus, et kas kestab see talv kevadeni ära või siis praegune hetk ajutine ja jõulud mustad.
VastaKustutaViljandi - Kunda joonest ida pool vaevalt mustad jõulud tulevad. Esiteks on seal ohtralt lund oodata ja teiseks on plusskraadid nõrgemad seal mandrilisema kliima tõttu kui nt Lääne-Nigulas. Seega 2 soodsat asjaolu lume püsimise kasuks.
VastaKustutaTallinna kandis on väga peenikene lumi mere-effektiga, vähemalt pole must maa...
VastaKustutaParaku see kandub varsti merele radari järgi vaadatuna.
VastaKustutaGFS 12Z uuenduse järgi pole enne detsembri keskpaika sula oodata. Seega on lootust, et 9 aastat ootamist tasus end ja saame taas talvise detsembri.
VastaKustutaPeale detsembri keskpaika tuleb... veel detsembri teine pool. Üldiselt see, mis GFS ja teised ka nii kaugele arvutavad, on suht niisama. Reaalsus on see, mis tegelikult tuleb. Ega mina ka ei tea, mis tuleb.
VastaKustutaHarjumaa sai oma sentimeetrikese lumikirme maha lõpuks.
VastaKustutaMis ma ütlesin, GFS ja pikk aeg. Nüüdse idee järgi on jälle järgmisel nädalal juba plöga oodata...
VastaKustutaMis kommentaariumist saab?
VastaKustutaMis saama peaks :) ?
KustutaSee ilmateenistuse nädalaprognoos on hoopis õudne. -10 kraadi, päeval. Lumi. Üha hullemaks tundub minevat. Üleelmine talv ei olnud kordagi selliseid asju. Kliima pidavat ju üha soojenema krt.
VastaKustutaJuba ta sõnaüllitised on veidrad. Mis asi on PSEUDONUNNUMOLEKUL?? RÄMEPAUKURIRODI?
VastaKustutaNeed on Jüri Kamenik ise välja mõelnud.
@Kaivo, siis vedas sul ;)
VastaKustutaEi tea jah, ohvreid paistab aina lisanduvat.
KustutaÕnneks Kairo Kiitsak on meil olemas, kes ilmateadust Eestis edasi populariseerib. Seega meteoroloogia areng Eestis vast ehk toppama ei jää.
VastaKustutaKiitsak on Kamenikust isegi parem minumeelest, kuna ta seletab viimse üksikasjani lahti, miks mingi ilmaolukord just nii on ja mis sellega kaasneda võib ning ka see on põhjendatud.
Kahjuks Kiitsak teeb oma asja ainult fb-s, seal liiga palju müra ja pole intelligentsemat arutelu nagu siin. Blogil saab olema eelis fb ees ja seda tänu headele asjaosalistele.
VastaKustutaKairo ehk näeb ka seda postitust ja mõtleks ka blogi peale?
Harjumaal lõpuks ometi korralikult sajab. (kuigi arvata on et mitte kauaks)
VastaKustutaSaab ehk enne pakast paksu lume maha.
küll mereefekt teeb oma töö harjumaal, vähemalt põhja osas.
VastaKustutaHarjumaa jõudis ka ööga Lõuna-eestile järgi, meri tootis lund küll!
VastaKustutaOngi see GFS-i laussopa tuleku idee kinnistunud. Õnneks juhtub see alles 12. paiku, jõuab veel asi teisiti minna.
VastaKustutaKus sa seda sooja GFS -i peal 12 paiku näed ? Ma näen hoopis kõrgrõhkkonda ja külma.
VastaKustutaPraegu on jah vähe külmem see kaugem tulevi aga. mitte just väga.
VastaKustutaIsegi kui soojaks läheb, siis pakun, et pigem 11. detsembril, kui et 12-ndal.
VastaKustutaPaneme panus sellele, et EI LÄHE soojaks!
VastaKustutaMina olen omad järeldused oma tegudest teinud ja pöörasin täiesti uue lehe ja keskendun ausatele asjadele, millest üks prioriteet on ka ilmastik.
VastaKustutaHetkel käivad Jüriga läbirääkimised, et blogi täielikult minu omandisse tuleb.
Siin on aktiivne püsilugejaskond ja arutelu ilmateemade üle, mistõttu põhja ei taha seda kuidagi lasta.
Kui blogi saab minu omandisse, tuleb ka formaadimuudatus ja postitused hakkavad tulema detailsemad, nagu Kairo nt. teeb.
Siit ka küsimus lugejatele - mis lugejad arvaksid, kui blogi saaks minu omandisse ?
Statistik on nõus
VastaKustuta100& nõus Kaivoga. Siin on parem arutleda. Ma olen siin kommenteerija juba aastast 2013.
VastaKustuta100% nõus, blogi Kaivole!!!
VastaKustutaÜhte asja olen märganud mis paika peab. Kui Gröönimaale näidatakse normist soojemaid keskmisi (talvel) siis minimaalselt Läänemere piirkonnas on talvine. Kuna nüüd näidatakse ,et seal terve talv normist soojem siis meil talv enne märtsi ei lõpe. Siin on aga kummalisus. Kui Gröönimaa temperatuure suudetakse kuude kaupa õigesti prognoosida siis Euroopa oma on juba kaks nädalat ette suht mõtetu vaadata.
VastaKustutaMinu jaoks pole erilist vahet, kelle omandis see blogi juriidilises mõttes on, peaasi, et ikka alles jääks. Mina FB-s ei ole ja seepärast on see blogi enam-vähem ainus koht, kust saab sisuliselt reaalajas teada, mis kuskil toimub. Lisaks veel hulk erinevate inimeste arvamusi ja infot, mida Ilmateenistuse lehel ei ole.
VastaKustuta10-13 dets soe on asendunud külmaga! Minu jaoks palju huvitavam küsimus on see, et kui meri on jäävaba, siis põhja-eestis masendavalt vähe lund.
VastaKustutaMa ise olen sama mõelnud, et vaatamata külmale pole merel mingit efekti. Kuigi õhumass on [kuupäevaliselt üleeilsest] külmem. (-13 kraadi lähedal).
VastaKustutaIlmateenistuse tuuleprognoos jälle nihu, lubati 18 m/s, aga reaalsuses on juba 24 m/s.
VastaKustutaSamuti hääl blogi jätkamise poolt. Siiski ääremärkusena - taktitunnet blogi asjus. Blogi algsel loojal on praegu tegemist olukorraga, mida valdaval enamusel meist kunagi läbi elada ei tule, eriti meedia vahendusel. Samuti jäi ta ilma oma tööst. Võib-olla veel midagi. Seega praegu ei ole sobiv hakata blogi omandit ühele või teisele jagama. Las asjad settivad, siis võib selge meelega selliseid otsuseid teha.
VastaKustutaNagu ma aru saan, on Kaivol ligipääs siia blogile selline, et põhimõtteliselt ta võib sisuga teha, mida soovib. Seega ma ei näe põhjust, miks seda formaadimuudatust juba nüüd teha ei võiks. Ja ehk Jüri Kamenik teeb ikka ka mõne ilmateemalise postituse.
Loodan, et Maa Elus iganädalased ilmajutud jätkuvad. Need artiklid on nagu lühikesed ja selged meteoroloogia õpikutekstid, millest igaüks aru saab. Kunagi võiks need lausa üheks vihikuks või raamatuks kokku koondada.
Jah, Kaivo, proovi uus postitus juba uue formaadiga teha, ole detailne ja lisa illustratsioone. Proovime esialgu nii! Lisa näiteks see Gröönimaa sooja teema ja meie jaheduse teema, et kuidas see haakub.
VastaKustutaAga selgitage ära miks meri lund ei tooda põhjarannikul?
VastaKustutaMomendil on õhumass liiga soe, meri on juba jahtunud ka omajagu ja vaja külmemat õhumassi (1,5km kõrgusel).
KustutaLisaks on õhuvoolu suund ebasobiv. Peaks olema loodest või kirdest, kuid hetkel on põhjast.
KustutaMudelid viitavad lumele põhjarannikul alates homsest, kui see tsüklon üle läti ja eesti serva liigub.
VastaKustutaVõiks uue nädala postituse teha juba või pikendada seda kahele nädalale.
VastaKustutaTegelen. Poole tunni jooksul on valmis ja üleval
KustutaPeaks jah tulema külmem õhumass ja tuul ka kirde suunalt homme, eks saab põhjarannik ka midagi.
VastaKustutatubli jätka samas vaimus ,-ära pane kõiki lolle ja halbu inimesi,kommen... tähele
VastaKustutaJÕUDU! ILSAT ADVENDIAEGA