Nii, nüüd on kodulehte veidi korrastatud. Enne olid lingid seal "nagu jumal juhatas", nüüd veidi parem. Kahjuks ei ole võimalust teha navigation-sektsiooni või link bar-i, mistõttu hetkel tundus kõige parem teha kaks veergu, millest üks jutu ja piltide, teine aga linkide jaoks.
Millegipärast oli see lehekülg veebis mittenähtav: http://lepo.it.da.ut.ee/~cbarcus/halod.htm ja seda ilmselt mitu päeva. Nüüd peaks olema jälle nähtav.Valdavalt Eesti ilm ja ilmastik, sünoptilised ülevaated, huvitavad nähtused. /---/ Tallinn selected as a top destination for digital nomads (along with other cities all around the world) https://www.websiteplanet.com/blog/best-locations-digital-nomad/.
neljapäev, 31. märts 2011
Kodulehekülg
esmaspäev, 28. märts 2011
Talve lõpp 2011. aastal ja näiteid prognoosidest
Sama lugu pisut täpsustatud-parandatud kujul: http://www.ilm.ee/?48686
Arvatakse, et praegune talv on veninud pikale. Jah, kaua on see kestnud ja keskmine õhutemperatuur on praegu kuni 7 kraadi pikaajalisest madalam, kuid selliseid anomaaliaid on varemgi ette tulnud ja midagi erakordset selles siiski pole. Eesti kliimas võib-olla märts nii kevad- kui ka talvekuu. Sellel aastal on märts kahtlemata talvekuu, kuid mõnel päeval on olnud ka kevadist soojust. Erakordne oli 2007. aasta märts, siis meenutas mitu märtsi päeva suve ja sooja oli mõnel pool üle 20 kraadi. Hetkel on troposfääri ülaosas laine (Rossby laine), mis hoiab siin ilma külmana, aga Siberisse (idaosas) on toonud sooja. Osoonikiht on väga õhuke (UV-kiirguse tase pärastlõunal päikesepaistega kuni 4,5, mis on tegelikult suvine tase) ja vähese osooni areaal langeb täpselt kokku külma õhumassi areaaliga, vt järgnevat.
.
teisipäev, 22. märts 2011
23. märts on meteoroloogiapäev
pühapäev, 13. märts 2011
Milline on norimise määr?
laupäev, 12. märts 2011
Kiudrünkpilved 6. märtsil
Kiudrünkpilvede kogumid. Kaugemalasuvad näivad olevat kiudpilvede tükid, kuid seda vaid perspektiivi tõttu. Kõik kogumid siin on kiudrünkpilved.
.
.
.
.
.
Seniidi lähedal asuvatel kiudrünkpilvedel ilmnesid sellele põhiliigile kõige paremini iseloomulikud tunnused. See siin on lacunosuse vorm.
.
.
.
.
.
Hiljem tekkisid peamiselt undulatuse vormi kuuluvad kiudrünkpilved.